Gra planszowa Plastusie Granna

Gra Plastusie jest to niezwykle interesująca gra pamięciowa przeznaczona dla najmłodszych .

W pudełku znajduje się :

  • 24 kartoniki
  • plakat  z angielskimi słówkami
  • instrukcja

Gra ta, rozwija pamięć , koncentrację i spostrzegawczość. Uczy dodatkowo dzieci wygrywania i przegrywania co nie jest łatwe dla dzieci ( mam tu na myśli również swoją córke 🙂 )   Świetnie sprawdzi się przy samodzielnej zabawie jak i do wspólnej gry z rodzicami lub przyjaciółmi.

Plastusie to gra która stwarza kilka wariantów zabawy, przez co czyni ją bardziej atrakcyjniejszą,

Pierwszy z nich to szukanie par tych samych obrazków. Można je także nazwać po polsku i po angielsku, korzystając w tym wypadku z plakatu. Mały gracz poprzez zabawę poznaje pierwsze angielskie słówka.  Kartoniki można posegregować w różne zbiory, np zwierzęta, transport, ubrania kolor obramowania i inne jakie nam przyjdą do głowy. Rozpiętość wariantów jest naprawdę duża dzięki czemu gra ta nie znudzi się szybko.

Bardzo dużą zaletą jest trwałość , grube kartoniki oraz pudełko w którym się znajdują są w sam raz przystosowane do maluchów a kolorowe obrazki przyciągają wzrok i pobudzają do niezwykle emocjonującej zabawy.

Ja,  jako rodzic czteroletniej już córki mogę zapewnić , że gra Plastusie bardzo ją zainteresowała, polecam ją moim znajomym którzy szukają prezentu dla swoich pociech. Zadowolenie jest bardzo duże z gier z serii “Juz gram” a z tej w szczególności , ponieważ ma tak wiele walorów edukacyjnych.

Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do Newslettera